Primera - Ubedljiv trijumf Granade protiv devetorice iz Alavesa

subota 07.12.2019.
18:20

U okviru 16. kola španskog šampionata Deportivo Alaves je gostovao povratniku u najviši rang.

EPA-EFE/MIGUEL ANGEL MOLINA

Fudbaleri Granada slavili su pred svojim navijačima protiv Alavesa rezultatom 3:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon samo tri minuta igre u nastavku domaćin stigao do prednosti, strelac je bio Fernandez, na asistenciju Dijaza.

Već u 58. minutu bilo je 2:0, gosti su skrivili penal, koji je u gol pretvorio iskusni Soldado.

Sve je postalo jasno u 67. minutu, kada je rezervista Vakaso zaradio drugi žuti karton, pa je Alaves ostao sa igračem manje.

Brojčanu prednost Granada je iskoristila da uveća da overi pobedu golom u 77. minutu, strelac je bio Erera.

Alaves dobija još jedan crveni karton u prvom minutu nadoknade, teren je zbog velike neopreznosti zaradi Lagvardija.

Granada osma sa 24 boda, Alaves 15. sa šest bodova manje.