Primera - "Tvrđava" zvana Leganes, En Nesiri nosi kući suvenir!

nedelja 10.02.2019.
13:49

Marokanac odigrao sjajan meč, Andalužani ostali zaleđeni na nezgodnom gostovanju.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Leganesa slavili su na svom stadionu protiv Real Betisa u okviru 23. kola španske Primere sa 3:0 (2:0).

Igrao se 22. minut kada je Betis prvi put kapitulirao, na asistenciju Silve gol postiže reprezentativac Maroka En Nesiri.

Nekih 15ak minuta kasnije, ovoga puta Oskar pronalazi En Nesirija, a Marokanac postiže svoj drugi pogodak na utakmici, 2:0 za Leganes.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi sjajnu partiju novim golom En Nesiri krunisao u 66. minutu, ovoga puta mu je asistirao Brajtvajt.

Do kraja nije bilo promene rezultata, sve je postalo jasno u 81. minutu, kada je Garsija ostavio goste sa igračem manje, kako je zaradio direktan crveni karton.

Leganes igra fantastično kod kuće ove sezone, vezali su 11 mečeva u svim takmičenjima bez poraza, poslednji put su kod kuće pali sredinom septembra, od Viljareala.

Trijumfom protiv Betisa skočili su na 11. mesto na tabeli sa 29 osvojenih bodova, dok je Betis ostao šesti sa tri boda više.