22:45

Poslednje dve utakmice u sezoni nemaju takmičarski značaj.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Alaves je savladao Đironu sa 2:0, čime ju je poslao u niži rang takmičenja.

Vakaso je doneo prednost Alavesu u 40. minutu, da bi Kaleri u 83. dokrajčio goste koji su morali da se pomire sa činjenicom da će naredne sezone igrati u nižem rangu.

Sve što su u ekipi Đirone mogli da urade jeste da postignu utešni gol i to u 86. minutu kada je strelac bio Portu.

Selta se izvukla, odigrala je jednu od najgorih sezona u ovom milenijumu, ali su opstali u ligi.

Danas su za kraj lige umalo poraženi od Valjekana, bilo je na kraju 2:2, gosti su preko Embarbe iz penala i Medrana u 71. minutu stigli do prednosti, da bi Aspas smanjio rezultat iz kaznenog udarca. Bod domaćima donosi u poslednjim minutima igre Aspas svojim drugim golom.

U poslednjem meču dana, Ueska je savladala Leganes sa 2:1, a Mantovani je briljirao, postigao je sva tri gola.

Prvo je autogolom doneo Leganesu prednost, da bi u drugom poluvremenu sa dva gola u 56. i 83. minutu doneo pobedu svom timu.

Ueska, Rajo i Đirona ispadaju iz lige. Evo i trenutne tabele pred poslednje dve utakmice koje se igraju sutra.