nedelja 03.02.2019.
22:45

Fudbaleri madridskog Reala slavili su u okviru 22. kola španske Primere na svom stadionu.

EPA-EFE/ROBIN TOWNSEND

Puleni Santijaga Solarija savladali su ekipu Deportivo Alavesa na svom "Santijago Bernabeu" rezultatom 3:0 (1:0).

Domaćin bolji od samog starta, pretili su Benzema i devetom i Ramos u 19. minutu, ali je rezultat ostao nepromenjen.

A onda, 30. minut, Vinisijus sjajno pronalazi Regiljona, ovaj uleće u kazneni prostor rivala sa leve strane, odlično pronalazi Benzemu pred golom rivala, a Francuz bez problema postže svoj 10. gol u sezoni.

Otišlo se na odmor sa tim rezultatom, Real je kontrolisao stvaro na terenu, nakon pet minuta igre u nastavku umalo da Bejl duplira prednost, ali je Pačeko odlično odreagovao i sačuvao mrežu.

Velika šansa za Alaves samo tri minuta kasnije, Burhi je promašio čitav gol Madriđana iz izgledne prilike.

U 66. minutu nova prilika za goste iz Vitorije, Đoni je izbio sam pred Kurtou, ali je Belgijanac sjajno odreagovao i sačuvao mrežu.

Kazna je stigla u 80. minutu, Vinisijus strelac na asistenciju Asensija.

Mogao je potom i Odriozola da stavi tačku na meč, ali ga je Pačeko najpre zaustavio, a potom je pogodak desnog beka Reala poništen zbog ofsajda.

Tačku je na ovaj susret stavio rezervista Marijano Dijaz, golom u prvom minutu nadoknade, nakon lepog centaršuta Odriozole.

Peti vezani trijumf Reala u svim takmičenjima, igraju sve bolje u poslednje vreme, prišli su gradskom rivalu Atletiku na samo dva boda, dok im Barsa na čelu beži osam bodova. Alaves sedmi sa 32 boda, 10 manje od večerašnjeg rivala.