Primera - Spektakl na "Benito Viljamarinu", šest golova i podela bodova!

petak 21.02.2020.
22:56

Uzbzdljivo na otvaranju 25. kola španskog prvenstva.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Predivan meč i golovi u Sevilji, na kraju podela bodova između Betisa i Majorke (3:3).

Kučo je otvorio večerašnju seriju golova. Krilo Majorke dovodi goste u prednost u sedamnaestom minutu. Domaći su odgovorili ekspresno.

Fekira ruše u šesnaest metara, Kanales preuzima odgovornost i sa kreča donosi 1:1 u 19. minutu meča.

Gosti dolaze ponovo do prednosti. Ovog puta preko hrvatskog internacionalac, Ante Budimir pogađa u 27. minutu meča, Kubo upisuje asistenciju. Majorka vodi sa 2:1.

Domaći dolaze do izjednačenja u 35. minutu. Fekirov šut pogađa defanzivca u ruku, ovog puta francuski internacionalac uzima na sebe izvođenje penala i pogađa za 2:2.

Otišlo se na pauzu a po povratku kapiten Hoakin pogađa za preokret. Španska legenda pogađa posle njegovog prepoznatljivog proboja sa leve strane.

Gosti se nisu predavali, japanski tinejdžer na pozajmici iz Real Madrida Kubo pored asistencije upisuje i gol u Andaluziji. Igrao se 70. minut, Budimir vraća asistenciju.

Fekir je pokušao da ponovo vrati vođstvo domaćem timu, ali šut ofanzivca ide pored gola. Na kraju 3:3, podela bodova je nekako bila i najpravednija.