nedelja 19.01.2020.
18:00

Velika pobeda za ekipu iz Barselone.

EPA-EFE/Domenech Castello

Fudbaleri Espanjola slavili su na "Madrigalu" protiv ekipe Viljareala rezultatom 1:2 (0:1).

Poveli su u petom minutu gosti, Naldo nakon kornera šalje loptu pred gol rivala, na pravom mestu se našao Lopez, koji donosi prednost ekipi Espanjola.

Otišlo se sa 0:1 na odmor, da bi novajlija Raul De Tomas upisao gol na debiju u novom dres već u 47. minutu, Espanjol je nedavno platio Benfiki 20 miliona evra za bivšeg fudbalera madridskog Reala, koji je odmah počeo da im se isplaćuju.

Ipak, 12 minuta kasnije su gosti doživeli veliki peh, Lopez je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija mu je pokazao crveni karton, Viljareal je dobio penal.

Kazorla ga pretvara u pogodak, stvorila se velika prilika za "Žutu podmornicu" da ipak dođe do bodova.

Pretili su u finišu preko Kazorle, koji je u 85. minutu pogodio stativu i Bake, koji je glavom tukao tik pored gola Espanjola samo četiri minuta kasnije, ali je Dijego Lopez sačuvao svoju mrežu, te je Espanjol upisao tek treći trijumf ove sezone.

Ostali su uprkos trijumfu poslednji na tabeli sa 14 bodova, koliko ima i Leganes, Viljareal je deveti sa duplo više osvojenih bodova.