Primera - Sosijedadu bod u Bilbau, važna pobeda Levantea

• 28. april 2015.

• 23:56

Odigrane i poslednje dve večerašnje utakmice 34. kola španske Primere. Bez pobednika u baskijskom derbiju, Levante se približio opstanku.

Posle Barsine rapsodije protiv Hetafea, večeras su odigrane još dva meča 34. kola Primere.

Levante je na svom terenu dočekao ''otpisanu'' Kordobu i uspeo da izbori minimalan trijumf rezultatom 1-0, kojim se odmakao na šest bodova iznad zone ispadanja, četiri kola pre kraja sezone.

Gol koji je odlučio pobednika postigao je Baral u 41. minutu, posle akcije sa Kasadesusom.

Taj pogodak možete da vidite OVDE.

U isto vreme, u Bilbau je odigran baskijski derbi, koji je ovoga puta nešto više značio Bilbau, zbog kakve-takve nade u izlazak na evropsku scenu.

Ali, Sosijedad je na kraju, iako sa igračem manje u najvećem delu drugog poluvremena, uspeo da osvoji bod - 1:1.

Posle prvog poluvremena bez golova, početak drugog je obeležilo isključenje Mikela Gonzalesa, koji je u 51. minutu skrivio jedanaesterac i zaradio direktan crveni karton.

Sa bele tačke precizan je bio Aduriz i Bilbao je poveo sa 1-0.

Samo osam minuta je potrajalo vođstvo domaćina, da bi u 60. minutu Alberto de la Belja postigao prelep gol iskosa sa leve strane za izjednačenje na 1-1 i bod Sosijedadu.

I golove sa ''San Mamesa'' možete da vidite OVDE.