Primera - Sosijedad uz pomoć VAR-a do boda u Valjadolidu

nedelja 31.03.2019.
20:35

U okviru 29. kola španske Primere fudbaleri Real Sosijedada gostovali su na stadionu "Hose Zorilja".

EPA-EFE/Juan Herrero

Valjadolid je ugostio Sosijedad, a gosti su izvuklu bod zahvaljujući intervenciji VAR-a, na kraju 1:1 (1:0).

Poveo je Valjadolid u devetom minutu susreta, Keko je pokupio jedan odbitak u kaznenom prostoru rivala i matirao Rulija za 1:0.

Do odmora nije bilo golova, pa je domaćin nakon 45 minuta imao minimalnu prednosti.

Ipak, u 79. minutu gosti dolaze do izjednačenja, Sangali je ubacio loptu pred gol Valjadolida, na pravom mestu našao se Ojarzabal, koji poravnava rezultat.

Samo šest minuta kasnije, Kiko vraća prednost ekipi Real Valjadolida, ali je slavlje ubrzo prekinuto.

Sudija Rohas je odlučio da proveri regularnost gola uz pomoć VAR tehnologije, da bi potom poništio gol Kika zbog ofsajd pozicije.

Tako je remi ostao na snazi do kraja, Valjadolid 16. sa 30 bodova, dva više od Selte, koja je prva ispod crte, Sosijedad 10. sa 37 bodova.