Primera - Sosijedad u nadoknadi srušio Espanjol!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 19. april 2014.

• 21:57

U okviru 34. kola Primere Real Sosijedad je savladao Espanjol rezultatom 2:1 golom u nadoknadi meča.

Real Sosijedad se nalazio u lošoj seriji igara, u poslednje tri utakmice su uspeli da uzmu svega dva boda, a ova lošija forma ih može dovesti u situaciju da sledeće sezone ne igraju evropska takmičenja.

Da će ovo biti teška utakmica za ovogodišnjeg učesnika Lige šampiona videlo se već u uvodnim minutima, a već sredinom prvog poluvremena gosti su došli do vođstva.

Igrao se 23. minut, Koloto je u jednoj kontri gostiju uputio loptu ka Kordobi, a ovaj je rutinski savladao golmana Sosijedada.

Ipak, na izjednačenje se nije dugo čekalo.

U toku je bio 32. minut meča, korner sa desne strane je izveo Kanales, odigrao je kratak pas po zemlji do Parda, ovaj mu vratio loptu, Kanales je želeo da uputi centaršut,a lopta je pogodila jednog fudbalera Espanjola i odbila se u gol.

Držali su loptu u svom posedu fudbaleri Sosijedada, imali i duplo više upućenih udaraca ka golu od gostiju, ali nisu uspeli da promene rezultat do kraja meča, ostalo je 1:1 do kraja prvog poluvremena.

Drugo poluvreme je prošlo dosta slabije kada je u pitanju Sosijedad, nisu uputili niti jedan šut u okvir gola, sve do samog kraja meča.

Tada je sjajni Karlos Vela nakon odlične solo akcije savladao protivničkog golmana koji nije imao šanse da odbrani ovaj šut, igrao se 92. minut, a Sosijedad je u džepu imao 3 boda.

Do kraja meča su uspeli da sačuvaju tu prednost, tako da je Sosijedad i dalje u igri za Evropu naredne godine.