subota 16.02.2019.
20:24

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su na svom terenu u okviru 24. kola španske Primere.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Ekipa iz San Sebastijana dočekala je na "Anoeti" ekipu Leganesa, domaćin je slavio sa 3:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, Sosijedad je bio nešto bolji rival, ali su ekipe imale podjednak broj šansi za postizanje golova, ipak, mreže su mirovale.

A onda, nakon samo pet minuta igre u nastavku, Januzaj centrira sa desne strane, šalje loptu na drugu stativu, a tamo dobro skače Ojarzabal, koji glavom matira golmana gostiju za 1:0.

Samo devet minuta kasnije, odličan prodor Januzaja, ubacio je loptu pred gol rivala, gde se malo spetljao Vilijan Žose, ali je Brazilac ostavio loptu Ojarzabalu, koji dobro šutira i postiže svoj drugi gol na utakmici za 2:0.

Sve je bilo jasno u 75. minutu, kada je Vilijan Žose odlično skočio nakon centaršuta Parda iz slobodnog udarca i glavom matirao Kueljara za konačnih 3:0.

Sosijedad je nakon trijumfa skočio na sedmo mesto na tabeli sa 34 boda, dok je Leganes ostao 12. sa pet bodova manje.