Primera: Sosijedad poveo, pa ostao sa devetoricom i na kraju slavio

petak 21.09.2018.
22:53

Na premijeri petog kola španske Primere, Ueska je dočekala Real Sosijedad.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Novajlija u Primeri dočekao je na svom "El Alkoraz" stadionu ekipu Real Sosijedada, gosti su uprkos velikim poteškoćama odneli ceo plen, bilo je 0:1 (0:0).

Prvo poluvreme je proteklo bez golova, da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku Mikel Merino postigao jako lep pogodak, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, poslao je loptu tik uz levu stativu u mrežu golmana Ueske.

A onda, kreću problemi za goste iz San Sebastijana.

Igrao se 71. minut, kada je Huanmi zaradio žuti karton zbog jednog prekršaja na sredini, a onda je zbog prigovora odmah zaradio i drugi, te je morao na tuširanje 20 minuta pre kraja utakmice.

Novi peh za goste već u 82. minutu, direktan crveni karton je nakon udaranja protivnnika po licu i to u svom kaznenom prostoru, zaradio igrač Reala na pozajmici u redovima Sosijedada Teo Ernandez.

Sudija nije želeo da svira prekršaj, duel se dogodio dok se čekao korner za Uesku sa leve strane, pa je nakon isključenja Ernandeza, glavni arbitar dao znak da se udarac iz ugla izvede.

Ueska ipak nije iskoristila to što je u polju imala dva igrača više, pa je Real Sosijedad ipak odneo ceo plen.

Nakon pet kola Sosijedad šesto sa sedam bodova, dok je Ueska na 16. mestu sa tri boda manje.