Primera - Šok za Seltu u Bilbau!

ponedeljak 19.12.2016.
22:42

U večerašnjoj utakmici 16. kola španske Primere, Bilbao je preokretom u finišu uspeo da osvoji sva tri boda protiv Selte iz Viga! Gosti završili meč sa igračem manje.

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fudbaleri Bilbaa i Selte večeras su na ''San Mamesu'' odigrali zanimljiv duel, koji je završen pobedom domaćih rezultatom 2:1, iako je tim iz Viga imao vođstvo sve do 82. minuta.

Gosti iz Viga bili su bliži trijumfu. Oni su u više navrata pretili golu domaćih preko Aspasa i Guidetija, a početkom drugog poluvremena, konkretno u 54. minutu, Aspas je postigao vodeći gol za Seltu i tako krunisao njihovu bolju igru.

Vođstvo Selte potrajalo je sve do 81. minuta, kada je Ronkalja skrivio jedanaesterac, a uz to zaradio i drugi žuti karton, pa je Selta ostala sa fudbalerom manje na terenu.

Sa bele tačke precizan je bio Aduric koji je doneo izjednačenje Bilbau i najavio potpuni preokret. A da se to i dogodi, pobrinuo se San Hoze u trećem minutu nadoknade vremena, za konačnih 2:1!

Naš reprezentativac Nemanja Radoja odigrao je svih 90 minuta za gostujuću ekipu.

Bilbao posle ove pobede ima 27 osvojenih bodova, a Selta je ostala na 21 u sredini tabele.