• 24. oktobar 2020.

• 17:56

Odličan derbi na "Kamp Nou".

Primera -Slom Barselone, Real se
"El Klasiko" opravdao svoja očekivanja, golmani heroji svojih timova, ali bodovi pripadaju Madriđanima - Ramos prelomio, Modrić overio (3:1).

Golove smo videli na samom početku meča.

Već u petom minutu posle kombinacije Benzeme i Valverdea videli smo gol u mreži Neta. Brazilac je bio nemoćan posle šuta mladog Urugvajca koji donosi prednost gostima.

Ekspresno je uzvratila Barselona.

Domaćin je krunisao odličnu akciju po levom boku - Đordi Alba nalazi najmlađeg na terenu, Ansu Fati je u odličnoj formi. U osmom minutu imamo izjednačenje na 1:1.

Videli smo još par odličnih akcija do kraja prvog dele igre, ali i odlične intervencije Neta i Kurtoe. Benzema je promašio odličnu priliku, dok Mesi nije uspeo da kruniše svoj solo prodor zbog odlično postavljenog Belgijanca na golu Madriđana.

Tokom većine drugog poluvremena inicijativa pripada Barseloni, Fati je prvo imao odličnu šansu u 52. minutu da bi Kutinjo samo dva minuta kasnije pogodio spoljni deo mreže Reala. A onda šok za domaće.

Posle duela Lenglea i Ramosa u šesnaestercu Madriđani dobijaju penal, Munuera je imao i VAR potvrdu najstrože kazne. Ramos preuzima na sebe odgovornost, kapiten Reala precizan za 2:1 u 63. minutu.

Usledila je inicijativa Barselone, videli smo i apel domaćina posle kontakta Varana posle napucane lopte, ali VAR je pokazao ruku uz telo - penala nema. Alba je okušao šut u 70. minutu, ali Kurtoa pokazuje da je u odličnoj formi.

Real je mogao da reši meč u 85. minutu, Neto čak u dva navrata brani šut Tonija Krosa te Madriđani dobijaju korner. Novi prekid je značila i nova prilika za Ramosa, ali Neto odlično brani nogama - Varan posle odbitka šutira pored gola.

Sjajni Luka Modrić overava pobedu Reala, Neto je pokušao da zbuni Hrvata, ali "desetki" Madriđana je bilo lako da pogodi maltene praznu mrežu. 3:1, 90. minut.