Primera - "Slepi miševi" ukrotili iznenađenje sezone, neverovatna asistencija Silesena!

subota 09.11.2019.
18:17

Pobeda Valensije protiv povratnika u najviši rang.

EPA-EFE/KAI FOERSTERLING

Fudbaleri Valensije slavili su na "Mestalji" protiv najprijatnijeg iznenađenja Primere ove sezone, ekipe Granade, rezultatom 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi "Slepi miševi" poveli nakon 11 minuta igre u nastavku, strelac je bio kapiten Pareho.

Ipak, sudija je odlučio da proveri regularnost gola uz pomoć video tehnologije, nakon čega je odlučio da ga poništi.

U 74. minutu Valensija postiže još jedan gol, ovoga puta je strelac bio Danijel Vas, ali su ponovo domaći igrači strepeli zbog VAR-a.

Gol je ipak ovoga puta priznat, domaćin je mogao da počne sa slavljem.

U šestom minutu nadoknade glavni arbitar poništava gol Kevina Gameira, ali samo minut kasnije Feran Tores postiže efektan pogodak za konačnih 2:0. Interesantno, njemu je loptu rukom dodao golman Jasper Silesen, koji je tako ubeležio nesvakidašnju asistenciju.

Obe ekipe sada imaju po 20 bodova, Granada je ispred Valensije na šestom mestu, zbog nešto bolje gol razlike (19:17 vs 19:18).