Primera - "Slepi miševi" ne odustaju od LŠ, Valensija slavi tinejdžera!

Autor: Stefan Matić
nedelja 10.03.2019.
18:33

U okviru 27. kola Valensija pobedila na gostovanju u Đironi u poslednjim trenucima meča.

twitter.com/LaLiga

Valensija tri put vodila i uspela sa igračem manje da slavi na teškom gostovanju u Đironi 3:2 nastavivši svoju odličnu seriju.

Gosti su poveli već u 14. minutu, sjajnu asistenciju Rodriga koristi Gonsalo Gedeš.

Ovim rezultatom se otišlo na prvo poluvreme, ali posle pauze odmah prvi napadaju "Slepi miševi".

Kapiten Valensije Pareho sjajnim udarcem sa dvadesetak metara vraća svoj tim u vođstvo, igrao se 53. minut.

Domaći su nastavili da tragaju za novim izjednačenjem, posao im je olakšan pošto je štoper gostiju Ronkaglija dobija drugi žuti u 72. minutu.

Đirona je uspela da iskoristi brojnu nadmoć i stiže do izjednačenja u 83. minutu.

Posle VAR konsultacije sudija je dosudio penal za domaći tim posle igranja rukom Diakbija u šesnaestercu. Siguran realizator je bio Stuani.

Međutim, u samoj završnici Valensija stiže i do trećeg vođstva.

Strelac je bio španski tinejdžer Feran Tores koji sjajno koristi kontru svog tima, dribla golmana i postiže gol za pobedu "Slepih miševa".