• Autor: Stefan Matić

• 14. septembar 2019.

• 22:52

Tinejdžer obeležio večerašnji meč na "Nou Kampu".

Šampion Španije zabeležio novu pobedu, ovog puta je stradala Valensija sa ubedljivih 5:2.

Već u trećem minutu su Katalonci vodili sa 1:0. Šesnaestogodišnji Fati postiže svoj drugi gol u dresu Barselone ove sezone, iz trka je pretvorio asistenciju De Jonga u vođstvo svog tima.

Samo četiri minuta Fati vraća asitenciju De Jongu posle sjajnog solo prodora na levoj strani, Holanđanin je lako savladao sunarodnika Silesena na golu Valensije. Gosti su ipak uspeli da se konsoliduju posle burnog početka.

Kevin Gameiro završava uspešno dugu akciju "slepih miševa", Francuz je lako savladao Ter Štegena na asistenciju Rodriga, ali je morala da se sačeka potvrda VAR-a koji je bio pozitivan te se na poluvreme otišlo sa rezultatom 2:1.

Sedam minuta po povratku sa pauze Barselona ponovo vodi sa dva gola prednosti. Grizman šutira, Silesen nekako brani, ali se lopta srećno odbija do Pikea koji nije mogao da promaši. 51. minut 3:1 za Barsu.

Deset minuta kasnije u strelce se upisuje i rezervista Luis Suarez. Sjajno je Urugvajac postigao gol iz kolena za vođstvo od 4:1 i ovime overio pobedu svog tima. Devetka Barselone se upisuje u strelce još jednom i tako baca 'petardu' u 82. minutu i postavlja 5:1 za Katalonce.

Konačnih 5:2 i gol utehe Valensije za ovo poluvreme postiže Maksi Gomez na samom kraju meča.