subota 04.05.2019.
18:10

U okviru 36. kola španske Primere, "Jorgandžije" su gostovale u Kataloniji.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Espanjol je dočekao Atletiko Madrid na svom stadionu, domaći fudbaleri uspeli su da slave sa 3:0 (1:0).

U prvih 15ak minuta nekoliko prilika za goste iz prestonice, Dijego Lopez je odlično zaustavio pokušaj Morate, Kokeov udarac je u poslednji čas izblokiran, dok je Savić nakon kornera tukao glavom levo od gola.

Lemar je imao lepu priliku u finišu prvog dela, ali je Dijego Lopez dobro intervenisao.

A onda, sudijska nadoknada, Pedrosa je fantastično istrčao po levoj strani, probio je odbranu Atletika, ubacio loptu pred gol rivala, samo da bi Godin u pokušaju da izblokira njegov centaršut loptu smestio u sopstven mrežu.

Otišlo se na odmor sa 1:0 za domaćina, da bi nakon samo sedam minuta igre u nastavku Espanjol duplirao prednost.

Melendo je proigrao Iglesijasa, ovaj izbegao ofsajd zamku i matirao Oblaka za 2:0.

Sve je bilo jasno u 89. minutu, kada je Espanjol dobio penal, koji je u gol pretvorio Iglesijas, za svoj drugi pogodak na utakmici.

Espanjol sada osmi, zadržali su šanse za plasman u Ligu Evrope, Atletiko ostaje drugi, izgubili su motiv kada je Barsa i zvanično osvojila titulu, pa zato ovaj poraz i ne čudi.