Primera: Sevilja za pet minuta rešila Baske

subota 03.03.2018.
18:13

U okviru 27. kola španske Primere fudbaleri Sevilje slavili su na svom stadionu.

EPA-EFE/Raul Caro

Ekipa Vinćenca Montele slavila je na "Sančes Pishuanu" rezultatom 2:0 (2:0) protiv Atletik Bilbaa.

Poveli su u 27. minutu, pukla je kontra, Vaskez je proigrao Murijela, koji vara Kepu iz nezgodnog ugla.

Samo pet minuta kasnije, N'Zonzi centrira sa desne strane, a Vaskez glavom matira golmana Bilbaa za 2:0.

Imao je priliku Injaki Vilijams pred kraj prvog dela da vrati Bilbao u meč, ali je njegov udarac glavom završio pored gola domaće ekipe.

U 70. minutu je Kepa ostavio Bilbao u igri sjajnom intervencijom, nakon snažnog udarca Nolita.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Sevilja je peta na tabeli sa 42 osvojena boda, dok je Bilbao sa 10 manje na 12. mestu španske Primere.