Primera - Sevilja za 45 minuta spakovala pet golova Levanteu

subota 26.01.2019.
14:58

Ubedljiv trijumf Sevilje na otvaranju 21. kola španske Primere.

EPA-EFE/RAUL CARO

Fudbaleri Sevilje slavili su sa 5:0 (0:0) protiv Levantea na "Sančes Pishuanu" u okviru 21. kola.

Dominirali su domaći igrači od samog starta, bili su daleko bolji rival u prvih 45 minuta, ali nisu uspeli da postignu pogodak, te se na odmor otišlo sa 0:0.

Naplatili su dominaciju iz prvog dela već na startu drugog, kako je nakon samo tri minuta igre u nastavku Ben Jeder doneo prednost Andalužanima.

Na isteku jednog časa igre, Andre Silva je udvostručio prednost domaćina, da bi u 71. minutu Franko Vaskez povisio na 3:0.

Već u 78. minutu, poveli su i sa 4:0, strelac je ovoga puta bio Pablo Sarabija sa bele tačke.

Novi penal Sevilja je dobila u 89. minutu, Roke Mesa je oboren u kaznenom prostoru rivala, Promes je preuzeo odgovornost, Ojer je uspeo da sačuva njegov šut sa kreča, ali se Holanđanin ispravio i odbitak smestio u mrežu gostiju iz Valensije za konačnih 5:0.

Sevilja treća sa 36 osvojenih bodova, Levante 10. sa 10 bodova manje.