nedelja 24.11.2019.
22:57

Trijumf "Rohiblankosa" za skok na treće mesto.

EPA-EFE/Quique Garcia

Fudbaleri Sevilje slavili su na stadionu "Hose Zorilja" u Valjadolidu rezultatom 0:1 (0:1).

Igrao se 12. minut kada su domaći igrači skrivili penal, Banega je iz drugog pokušaja savladao Masipa i doneo prednost Andalužanima.

Velika šansa za Sevilju u 38. minutu, Dijego Karlos je pokupio jedan odbitak i loptu poslao ka golu rivala, ali je pogodio prečku.

Nije bilo puno prilika u nastavku, gruba igra na obe strane, da bi u prvom minutu nadoknade Lukas Okampos zaradio drugi žuti karton.

Gudelj je dobio priliku tek u sudijskoj nadoknadi, ali se može reći da je učestvovao u pobedi Sevilje, kako su Andalužani zadržali minimalnu prednost do kraja.

Ekipa Julena Lopetegija je treća sa 27 bodova, Valjadolid je sa 10 poena manje na 14. mestu.