Primera - Sevilja pokvarila prosek gostiju

• 20. oktobar 2013.

• 23:02

Četiri utakmice devetog kola španske Primere igrane su u nedelju a gostujući timovi imali su impresivan skor. Samo je Sevilja remijem sa Valjadolidom pokvarila statistiku pošto su na preostala tri susreta gosti slavili pobede.

"Gostinska nedelja" u španskoj Primeri počela je trijumfom Hetafea nad Granadom a tokom večeri nastavili su je Elče i Rajo Valjekano.

Fudbaleri Elčea pobedili su u gostima ekipu Betisa sa 2:1. Sva tri gola na današnjem meču viđena su u prvom poluvremenu. Elče je poveo u 29. minutu golom Manua, a samo pet minuta kasnije prednost gostiju je udvostručio Fidel.

Betis je golom Horhea Moline smanjio rezultat na 2:1 u 41. minutu meča. I pored toga što je Elče igrao celo drugo poluvreme s igračem manje, pošto je Domingo Kisma dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 47. minutu, domaća ekipa nije uspela da izjednači.

Ranije danas, Rajo Valjekano je, takođe, u gostima pobedio Almeriju s 1:0. Jedini gol na meču postigao je Aleks Galvez u 78. minutu meča.

Zavesa na nedeljni deo programa devetog kola španskog šampionata spušena je na stadionu "Hose Zorilja" gde je Sevilja bila na dobrom putu da zadrži besprekoran učinak gostujućih timova.

Vodili su gosti na poluvremenu rezultatom 2:0 a golovima Bake i Alberta. Sevilja je pobedu ispustila u za samo tri minuta igre u samoj završnici. Najpre je Manučo smanjio na 2:1 u 81. minutu, a onda je Ebert postavio konačnih 2:2 tri minuta kasnije.

Golove sa svih utakmica igranih u nedelju pogledajte OVDE!

Poslednja dva meča devetog kola Primere igraju se u ponedeljak a sastaju se Selta - Levante i Atletik - Viljareal.