Primera - Sevilja i Viljareal miroljubivo do Lige Evrope

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 04. maj 2014.

• 20:52

Ekipe Sevilje i Viljareala odigrali su nerešeno, 0:0, u meču 36. kola španske Primere i skoro sigurno će se naredne sezone naći u Ligi Evrope.

Viljareal je prekinuo seriju od dva uzastopna poraza koje su doživeli od Malage i Barselone i odigrali su nerešeno u meču 36. kola Primere na gostovanju finalisti Lige Evrope, Sevilji.

Ukoliko večeras Real savlada Valensiju sigurno je da će Viljareal igrati kvalifikacije za Ligu Evrope, što je ekipa Sevilje već obezbedila.

Ovaj meč je bio u neku ruku izjednačen, bez nekih preterano dobrih prilika, pa je rezultat od 0:0 najrealniji ishod.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Marko Marin za Sevilju, nakon što je izašao u situaciju jedan na jedan šutirao je pravo u golmana. Kasnije je sličnu priliku imao i Vitolo, ali je golman Asenjo odlično reagovao.

Viljareal je imao bolju priliku u drugom poluvremenu. Igrao se 70. minut kada je Mateo Musaćo dobio jednu loptu u šesnaestercu, šutirao je, ali je bio neprecizan, lopta je otišla pored gola.

Do kraja nismo videli niti jednu bolju priliku, tako da je rezultat ostao isti kao na početku utakmice, 0:0.