Primera - Sevilja donela sva tri boda iz Granade

• Autor: Janko Glavonjić

• 01. decembar 2013.

• 19:00

Fudbaleri Sevilje slavili su na gostovanju u Granadi rezultatom 1:2 (0:1). Strelci za Sevilju bili su Baka u 23. i Gameiro u 87. minutu, dok je jedini gol za Granadu postigao Brahimi iz penala u 61. minutu.

Prvi gol na meču postignut je u 23. minutu. Karlos Baka je preciznim udarcem iz daljine pogodio levi donji ugao gola Granade i tako doveo svoj tim u vođstvo.

Granada je od tog trenutka potpuno dominirala na terenu, dok se Sevilja odlučila za odbranu svog gola.

Ipak, domaći tim nije uspevao da nađe nađe put do mreže rivala, sve do 61. minuta. Danijel Kariko igrao je rukom u svom šesnaestercu, što nije promaklo glavnom sudiji ovog meča. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Brahimi, čiji je udarac završio u gornjem levom uglu gola Sevilje.

Kada se činilo da će današnji rivali podeliti bodove, Kevin Gameiro postigao je drugi gol za Sevilju u 87. minutu na asistenciju strelca prvog gola Bake, i tako zabeležio drugu uzastopno pobedu.

Ovom pobedom Sevilja se učvrstila na osmom mestu Primere, dok je Granada ostala na 12. mestu, u grupi timova koji imaju 17 bodova.