• 19. januar 2020.

• 22:52

Barselona pobedila na debiju novog trenera.

Katalonci minimalcem dobili Granadu (1:0) i izjednačili se sa Realom na vrhu.

Barselona je dominirala većinom meča, posed je često prelazio i osamdeset procenata. Mesi je imao najbolje prilike tokom prvog dela igre, ali Barsa nije uspela da ih iskoristi.

Situacija se nije mnogo menjala i tokom drugog poluvremena, ponovo je Mesi pretio, ali i dalje bez gola na "Nou Kampu". Na drugoj strani opomena za domaćina, Eteki pogađa stativu.

Grizman promašuje odličnu šansu, Francuz je izašao 1 na 1 sa golmanom, ali Rui Silva je bio uspešniji. U 69. minutu Granada ostaje sa igračem manje, Sančez dobija drugi žuti karton za faul nad Mesijem.

Barsa stiže do svog gola u 76. minutu. Riki Puđ uzima loptu na levoj strani, lopta stiže do Vidala koji petom asistira Mesiju za pobednički gol (1:0).

U nastavku je Barsa imala još par prilika preko kapitena, ali i Grizmana, ali Barsa ostaje na jednom golu. Kike Setijen debituje pobedom na klupi šampiona Španije.