Primera - Selti ne pomaže ni novi trener, Betis golom Hesea slavio u Vigu

nedelja 10.03.2019.
13:53

Ekipi sa "Balaidosa" predstoji grčevita borba za opstanak.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

U okviru 27. kola španske Primere, Betis je slavio na gostovanju u Vigu rezultatom 0:1 (0:0).

Domaćin je bio blizu vođstva u 28. minutu, kada je Maksi Gomez šutirao iz dobre pozicije tik pored gola rivala.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku gosti imali dobru šansu preko Telja, ali je bivši igrač Barselone i Fiorentine tukao desno od gola Selte.

A onda, 80. minut, Lo Selso pronalazi Telja, ovaj beži odbrani Selte, šutira iz nezgodnog ugla, Alvarez uspeva da sačuva mrežu, ali odbitak kupi bivši igrač Reala i PSŽ Hese i postiže svoj prvenac u novom klubu.

Sudija je pregledao snimak, jer je bilo sumnje da je Teljo bio u ofsajdu, ali se uverio da je sve bilo regularno, Betis je poveo.

U nadoknadi vremena je Sisto tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je Pau Lopez bez problema zaustavio njegov udarac.

Na kraju pobeda "Verdiblankosa", koji su ostali u trci za četvrto mesto, koje vodi u Ligu šampiona, imaju 39 bodova šest manje od Hetafea i dva više od sedmoplasirane Sevilje.

Selta tik iznad crte sa 25 bodova, dva više od Viljareala, koji je prvi ispod njih. Videćemo da li novi trener Fran Eskriba može da preokrene sezonu za ekipu sa "Balaidosa", nije mu dobro krenulo.