nedelja 20.10.2019.
14:08

Fudbaleri Deportivo Alavesa slavili su kod kuće protiv tima iz Viga.

EPA-EFE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

U okviru devetog kola španske Primere, Alaves je kod kuće bio bolji od Selte sa 2:0 (0:0).

U prvom poluvremeni nije bilo golova, da b nakon samo pet minuta igre u nastavku domaćin poveo.

Lukas Perez je izveo korner sa leve strane, odlično je skočio Magaljan, koji glavom šalje projektil u mrežu Selta za 1:0.

Bivši napadač Arsenala Perez je u 82. minutu i rešio pitanje pobednika na ovom susretu, Aleiš Vidal je prošao po levoj strani, ubacio je loptu pred gol rivala, gde se na pravom mestu našao Lukas Perez, koji efektno trese mrežu gostiju i duplira prednost ekipe iz Vitorije.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Alaves je 13. na tabeli sa 11 osvojenih bodova, dok je Selta sa dva boda manje u zoni ispadanja.