• Autor: Nikola Ćertić

• 28. april 2013.

• 00:02

Ekipa Saragose zabeležila je večeras važnu pobedu nad Majorkom u bribi za opstanak u španskoj Primeri.

Utakmica na "La Romaredi", puna preokreta i što je najvažnije golova, u kojoj su protivnici bili dva 'davljenika' u Primeri, ekipe Saragose i Majorke, završena je pobedom domaće ekipe rezultatom 3:2.

Gostujući tim je poveo u 12. minutu preko Hemeda na asistenciju Dos Santosa. Domaći su u 29. minutu uspeli da dođu do izjednačenja, a strelac za Saragosu je bio Montanjes na asistenciju Rodrigeza, koji je večeras bio jedan od najzapaženijih igrača domaćeg tima.

Prvo poluvreme se završilo nerešenim rezltatom, a u drugom poluvremnu domaći doalze do prednosti u 60. minutu preko Postige, kome je asistent po drugi put na ovom meču Rodrigez.

Rezultat se nije menjao sve do 83. minuta kada Majorka preko Arizmendija dolazi do izjednačenja.

Ekipa Saragose u tom trenutku sve karte 'baca' na napad, što će im se i isplatiti u 88. minutu kada je rezervista Roćina na asistenciju još jednog rezerviste Bienvenua doneo važna tri boda svom timu u borbi za opstanak.

Saragosa nakon ovog kola zauzima 18. poziciju sa 30 bodova, koliko ima i Selta, koja je na jednom mestu iznad tima sa "La Romarede" i zone ispadanja, dok je Majorka nakon ovog poraza trenutno poslednji tim na tabeli Primere sa 28 bodova.