Primera - Šaponjić sa klupe gledao pobedu Atletika, sudija delio crvene kartone u Madridu

ponedeljak 19.08.2019.
00:07

Puno uzbuđenja na "Vanda Metropolitanu" i rezultat po meri Dijega Simeonea.

EPA-EFE/Emilio Naranjo

Fudbaleri madridskog Atletika pobedom su otvorili sezonu u Španiji, kako su pred svojom publikom savladali Hetafe sa 1:0 (1:0).

Poveli su u 23. minutu, idealan centaršut novajlije Tripijea sa desne strane, u gol glavom pretvara Morata.

Nekih 15ak minuta kasnije, gosti ostaju sa igračem manje, Horhe Molina je zaradio direktan crveni karton nakon neopreznog starta na sredini terena.

Sudija je pregledao snimak i odlučio da ga pošalje u svlačionicu.

Ipak, prošla su tek četiri minuta, a snage su ponovo bile poravnate, Atletiko takođe ostaje sa desetoricom, kada je novajlija Rena Lodi zaradio drugi žuti karton, nakon što je posle skoka rukom udario u glavu protivničkog igrača.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku "Jorgandžije" dobile priliku da dupliraju prednost.

Oboren je Žoao Feliks u kaznenom prostoru rivala, ali je golman Hetafea odbranio udarac Morate sa bele tačke.

Velika šansa za Hetafe u 86. minutu da dođe do boda, ali je Anhel pogodio prečku!

Na kraju pobeda Atletika, dodajemo i da je Ivan Šaponjić proveo čitav meč na klupi pobedničkog sastava, dok sa druge strane nije bilo Nemanje Maksimovića zbog kartona, ali ni Filipa Manojlovića zbog povrede.

Nešto ranije sastali su se Betis i Valjadolid, gosti su slavili na "Benito Viljamarinu" sa 1:2 (0:0), zahvaljujući crvenom kartonu, koji je golman "Verdiblankosa" Robles zaradio već u osmom minutu.