nedelja 06.10.2019.
18:20

U okviru osmog kola španske Primere, Atletiko Madrid je gostovao u Valjadolidu.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Real Valjadolid je na stadionu "Hose Zorilja" dočekao madridski Atletiko, utakmica je okončana sa najnepopularnijih 0:0.

Igrao se 33. minut kada su fudbaleri Valjadolida tražili penal, sudija se nije oglasio, ali je dobio informaciju iz VAR sobe da se snimak pregledava.

Nakon intervencije kolega sudija Hose Sančez je ipak odlučio da pokaže na tačku, penal za Valjadolid.

Odgovornost je preuzeo Sandro Ramirez, ali je bivši igrač Barselone i Evertona poslao loptu preko gola "Jorgandžija", te nije bilo promene rezultata.

Nije bilo promene rezultata do kraja prvog dela igre, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku Alvaro Morata bio u odličnoj situaciji da postigne gol, ali je Đordi Masip uspeo da ga zaustavi.

Par minuta kasnije nova velika prilika za Sandra na drugoj strani, ali je napadač Valjadolida sa par metara promašio čitav gol rivala.

Ponovo šansa za Moratu, igrao se 70. minut kada je glavom tukao pored gola domaćina.

Najbolju šansu na utakmici imao je u 82. minutu Anhel Korea, ali je lopta nakon udarca Argentinca pogodila stativu!

Do kraja su mreže mirovale, podela bodova.

Atletiko je ostao drugi na tabeli sa 15 bodovao, ali bi Sosijedad, Barsa ili Sevilja mogli da ih preskoče do kraja osmog kola.