Primera - Realova pobeda za kraj

• Autor: Vladimir Danilović

• 01. jun 2013.

• 18:56

Žoze Murinjo se pobedom oprostio od navijača na "Santjago Bernabeu", u utakmici koja ništa nije značila ni jednoj ni drugoj ekipi.

Real Madrid je savladao Osasunu rezultatom 4-2, u meču poslednjeg kola španske Primere.

Utakmicu je obeležio odlazak Žozea Murinja sa klupe Reala, a on se potrudio da ga dostojno obeleži.

Prva u vođstvo je došla ekipa Reala. Na asistenciju Di Marije strelac je bio Iguain u 35. minutu meča. Samo nekolio minuta kasnije, Esijen povećava rezultat na 2:0, a ovoga puta asistent je bio Ozil.

U drugom poluvremenu, Osasuna smanjuje rezultat na 2:1, preko Toresa u 52. minutu utakmice, a zatim i izjednačava rezultat u 63. minutu, a streac je bio Cehudo.

Ipak, Real dovodi u vođstvo Benzema u 70. minutu, a konačan rezultat postavlja Kaljehon u 87. minutu. Sve golove sa ove utakmice, pogledajte OVDE.

Real je šampionat završio na drugoj poziciji sa 85 bodova, dok je Osasuna na 16. mestu sa 39 bodova.