subota 19.10.2019.
22:52

Madriđani doživeli prvi poraz u španskoj ligi ove sezone.

EPA-EFE/JUAN CARLOS CARDENAS

Slaba igra Zidanovih izabranika koji ovim porazom prepuštaju mesto lidera Barseloni, Majorka beleži drugu pobedu zaredom bez primljenog gola (1:0).

Prednost domaćem timu maltene u prvom pravom napadu donosi Lago Žunior, krilni igrač Majorke sjajno prolazi na levoj strani i preciznim šutem uspeva da savlada Kurtou, igrao se sedmi minut.

Igrač poreklom sa Obale Slonovače je imao šansu da udvostruči prednost svog tima u petnaestom minutu, ali sudije sviraju ofsajd. Real je tražio penal pet minuta pred kraj meča, ali su duel defanzivaca Majorke i Kazemira prosudili kao čist.

U drugom poluvremenu Real Madrid ima blagu inicijativu, ali bez konkretnih šansi. Kapiten Serhio Ramos je pokušao iz slobodno udraca u 64. minutu, ali udarac Španca odlazi preko gola. Stvari su postale mnogo teže za Real u 74. minutu kada Odriozola dobija svoj drugi žuti karton te su Madriđani svedeni na deset igrača.

Do kraja meča nismo videli neku veću priliku tako da pobeda pripada domaćinu. U postavi Real Madrida meč je počeo Luka Jović, ali je srpski reprezentativac zamenjen već u 66. minutu kada je na teren ušao Valverde.