• 15. oktobar 2016.

• 22:33

Fudbaleri madridskog Reala deklasirali su Betis u Sevilji u okviru osmog kola španske Primere.

Primera - Real
Fudbaleri Real Madrida prekinuli su niz od četiri remija u svim takmičenjima ubedljivom pobedom protiv ekipe Betisa.

Zidanovi izabranici su danas brojali do šest, postigli su gol manje od gradskog rivala Atletika koji je demolirao Granadu ranije danas. Više o susretu sa "Visente Kalderona" OVDE.

Pričalo se da se Zinedinu Zidanu drma klupa, ali posle ove utakmice deluje da je Real prebrodio krizu i na krilima pobede u Andaluziji ide na megdan varšavskoj Legiji u Ligi šampiona.

Na semaforu je na kraju stajalo 1:6 u korist "kraljevskog" kluba, ček četiri gola Madriđani su postigli u prvom delu igre. Strelci su bili Varan, Benzema, Marselo i Isko, a više o prvih 45 minuta OVDE.

U nastavku je Betis najpre smanjio preko Sehuda. Najveće zasluge za ovaj gol pripadaju bivšem reprezentativcu Španije Hoakinu, koji je maestralno sproveo loptu do Sehude kome nije bilo teško da savlada Navasa.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, Real vraća četiri gola razlike. Strelac je ponovo Isko, ovoga puta sve zasluge pripadaju samo njemu. Ronaldo je centrirao sa desne strane, odbrana Betisa je izbila loptu, do nje je stigao Isko, koji je maestralnim udarcem sa ivice kaznenog prostora šalje u mrežu preko nemoćnog Adana.

Nakon toga, Lukas Vaskez i Alvaro Morata ulaze u igru umesto Kovačića i Benzeme, a upravo bivšem igraču Juventusa pripadaju zasluge za šesti gol Madriđana. On je sjajno uposlio Kristijana Ronalda, koji se sjurio ka golu Betisa i snažnim udarcem savladao Adana za konačnih 1:6.

Golove pogledajte OVDE.

Nakon ovog susreta Real je na drugom mestu tabele sa istim brojem bodova kao Atletiko ali slabijom gol razlikom, dok je Betis 15. sa osam osvojenih bodova iz isto toliko odigranih kola.