Primera - Real bolji od Sosijedada posle preokreta, zvižduci za Bejla, Joviću ni minut

subota 23.11.2019.
22:57

U okviru 14. kola španske Primere madridski Real je slavio kod kuće.

EPA-EFE/Ballesteros

Fudbaler Reala slavili su pred svojim navijačima na "Bernabeu" protiv Real Sosijedada rezultatom 3:1 (1:1).

Igrao se drugi minut kada su gosti poveli, velika greška Ramosa, očajan povratni pas ka Kurtoi, koji seče Vilijan Žose i potom ovaj poklon pretvara u gol, 0:1.

Dobar meč u Madridu, bilo je prilika na obe strane, da bi Real u 37. minutu stigao do poravnanja.

Nakon centaršuta Modrića iz slobodnog udarca Benzema je ramenom poslao loptu u mrežu rivala za 1:1.

Samo što su se ekipe vratile sa odmora, Real je preokrenuo, tukao je Valverde sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila Ojarzabala i prevarila Ramira, 2:1 za "Los Blankose".

Stiže Real i do dva gola prednosti u 74. minutu, kada je Benzema glavom ostavio loptu Modriću, da bi hrvatski reprezentativac uhvatio volej i prosto pocepao mrežu gostiju za 3:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, dodajemo da je Geret Bejl dobio zvižduke sa tribina kada je u 67. minutu utakmice kročio na teren.

Velšanin je na udaru nakon ispada sa zastavom svoje zemlje, na kojoj je svima do znanja stavio da su mu domovina i gol preči od madridskog kluba, što je naravno izazvalo nezadovoljstvo kod navijača.

Luka Jović je bio u protkolu za ovaj meč, ali ga je presedeo na klupi.

Real je drugi sa 28 bodova, koliko ima i Barselona, Sosijedad peti sa pet bodova manje, ali uz utakmicu više.