Primera - Prvi poraz Majorke

• 01. oktobar 2012.

• 23:26

Večeras je odigrana i poslednja utakmica šestog kola španske Primere u kojoj je Hetafe na svom terenu bio bolji od ekipe Majorke.

Majorka je dobro započela sezonu, posle prvih pet kola bila bez poraza, ali je večeras položila oružje pred ekipom Hetafea.

Domaći tim je slavio rezultatom 1:0, ali trijumfu Hetafea je u velikoj meri doprinelo isključenje beka gostiju Navara već u 11. minutu.

Na gol odluke se čekalo do 49. minuta, kada je posle akcije po desnoj strani, lopta došla do Dijega Kastra, a on je snažnim udarcem poslao pod prečku.

Minimalnu prednost domaćin je zadržao do kraja i tako prekinuo seriju od dva uzastopna poraza. Hetafe sada ima deset bodova, jedan manje od Majorke, koja je ostala na deobi četvrtog mesta.