Primera - Prštalo od akcije u San Sebastijanu, domaćin slavio posle preokreta!

nedelja 20.10.2019.
15:56

Fudbaleri Real Sosijedada nastavili su sa dobrim rezultatima ove sezone, Betis je u evidentnoj krizi.

EPA-EFE/Juan Herrero

Fudbaleri Real Sosijedada su na "Anoeti" ugostili Real Betis u okviru devetog kola španske Primere, slavili su pred svojim navijačima sa 3:1 (2:1).

Interesantno, poveli su gosti, igrao se 12. minut kada je Loren bio strelac na asistenciju Baragana.

Najpre je linijski sudija pokazao ofsajd, ali je VAR preinačio odluku sa terena, pa je gol Betisa sa pravom priznat.

Ipak, to kao da je probudilo domaćina, koji je samo 10 minuta kasnije poravnao rezultata. Gužva u kaznenom prostoru rivala, Monreal ubacuje loptu pred gol Betisa, a Havi Garsija je nespretno smešta u svoju mrežu za 1:1.

Dolazi Sosijedad i do preokreta, igrao se 36. minut, Zaluda je pronašao Vilijan Žosea, koji donosi prednost Baskima.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 58. minutu videli fantastičnu akciju domaćeg sastava, koju je počeo ove sezone sjajni Odegard.

Norvežanin, koji je na pozajmici iz Reala u redovima Sosijedada, poslao je sjajan lob bas ka Vilijanu Žoseu, a Brazilac je odlično odreagovao, ostavio je loptu Portuu, da bi bivši igrač Đirone uhvatio volej i savladao Roblesa za 3:1.

Veliku šansu su gosti imali u finišu da se vrate u meč, ali je Kristijan Teljo pogodio prečku!

Na kraju pobeda Sosijedada, peta ove sezone, trenutno su četvrti na tabeli sa 16 bodova.

Betis je u zoni ispadanja sa devet bodova, čini se da bi uskoro mogli i da promene trenera.