nedelja 23.02.2020.
16:17

Deportivo slavio protiv Atletika.

EPA-EFE/JON RODRIGUEZ BILBAO

Fudbaleri Deportivo Alavesa slavili su pred svojim navijačima protiv Atletik Bilbaa sa 2:1 (1:1).

Poveli su gosti u 17. minutu, Berćiće je ubacio loptu sa leve strane na ivicu kaznenog prostora, ona dolazi do Raula Garsije, koji preciznim udarcem matira Pačeka za 0:1 na "Mendizorozi".

Ipak, desetak minuta kasnije gosti skrivaju penal, a odgovornost preuzima bivši fudbaler Arsenala Lukas Perez.

Španac je bio siguran, 1:1 u Vitoriji.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u sudijskoj nadoknadi drugog dela igre domaćin stigao do preokreta i trijumfa.

Centaršut Lukasa Pereza iz slobodnog udarca, lopta je stigla do Rodriga Elija, koji matira Simona za konačnih 2:1.

Bilbao je nakon ovog poraza 11. na tabeli sa 31 bodom, Alaves sada ima samo bod manje i 14. je na tabeli.

Ljubomir Fejsa je meč presedeo na klupi pobedničke ekipe.