nedelja 02.02.2020.
14:27

Iznenađenje u 22. kolu.

EPA-EFE/Mariscal

Fudbaleri Leganesa dočekali su Real Sosijedad u 22. kolu španskog šampionata, uspeli su da slave nakon velikog preokreta sa 2:1 (0:1).

Gosti su poveli u 20. minutu, sjajan udarac talentovanog Isaka sa ivice kaznenog prostora i golman Leganesa je bio nemoćan.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, da bi domaćin do izjednačenja došao nakon četiri minuta igre u nastavku. Gužva u kaznenom prostoru Sosijedada nakon jednog slobodnog udarca, najbolje se snašao Omeruo, koji matira Remira za 1:1.

I kada se činilo da će meč biti okončan remijem, slobodnjak za Leganes na 20ak metara od gola rivala, odgovornost je preuzeo igrač madridskog Reala na pozajmici u Leganesu Oskar Rodrigez.

Talentovani Španac je uputio fantastičan šut ka golu rivala i u četvrtom minutu nadoknade doneo zlata vrednu pobedu ekipi Leganesa.

Leganes je prvi ispod crte sa 18 bodova, Sosijedad je sa čak 16 bodova više na poziciji sedam.