nedelja 08.12.2019.
17:56

Valjadolid je u 16. kolu dočekao ekipu Real Sosijedada.

EPA-EFE/Juan Herrero

Fudbaleri Valjadolida ugostili su ove sezone odlični Real Sosijedad pred svojim navijačima, bilo je prilika na obe strane, ali je susret završen sa najnepopularnijih 0:0.

U uvodnih 15 minuta dve solidne prilike za goste, Le Norman je tukao glavom tik pored gola domaćina, da bib potom Portu pokušao glavom da zatrese mrežu rivala, ali je takođe za malo bio neprecizan.

U 22. minutu šansa za domaćina da stigne do prednosti, Ervajs je odlično izveo slobodnjak, ali je lopta pogodila prečku!

Do kraja prvog dela nije bilo izglednijih prilika, da bi nakon 12 minuta igre u nastavku Merino bio u dobroj prilici, ali su domaći igrači u poslednji čas izblokirali njegov pokušaj.

Tri minuta kasnije Sandro donosi prednost ekipi Valjadolida, ali je njegov gol odmah poništen zbog ofsajda.

Mogao je i Gvardiola da donese prednost domaćinu, ali je njegov udarac iz 72. minuta uspeo da ukroti Remiro.

U finišu nekoliko dobrih prilika za goste, najpre je Ojarzabal pretio nakon solo akcije, ali je za malo bio neprecizan, potom je Isak tukao sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola Valjadolida, da bi u samom finišu novu šansu imao španski reprezentativac, ali je i drugi pokušaj Ojarzabala otišao pored gola domaćina.

Sosijedad četvrti sa 27 bodova, koliko ima i Hetafe, Valjadolid 14. sa osam bodova manje.