Primera: Portu dva puta u "metu", Rajo jednom

subota 27.10.2018.
15:22

U okviru 10. kola španske Primere, Đirona je slavila na svom stadionu.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Katalonci su do trećeg trijumfa ove sezone došli pobedom nad povratnikom u najviši rang, ekipom Rajo Valjekana, bilo je 2:1 (2:0) za ekipu koju drže brat Pepa Gvardiole i vlasnici Mančester sitija.

Igrao se 34. minut kada je Đirona dobila penal, izvođač najstrože kazne bio je Portu, a napadač domaće ekipe je bio precizan za 1:0.

Samo 11 minuta kasnije, nakon lepe kombinacije domaćih fudbalera, Garsija gura loptu ka Portuu, ovaj se našao u izglednoj poziciji za postizanje gola, koju nije propustio da iskoristi, 2:0 za katalonski sastav, drugi gol za španskog napadača.

U nastavku, nakon 20ak minuta igre, Rajo dolazi do pogotka. Galvez je pokupio odbitak nakon kornera i matirao golmana domaće ekipe za 2:1.

Igrao se 88. minut kada je nada gostiju da mogu do boda porasla, Đirona je ostala sa desetoricom, Lozano je dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta.

Ipak, gosti iz Valjekasa nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost, domaćin je slavio.

Nakon ovog susreta Đirona na devetom mestu sa 13 bodova, Rajo pretposlednji na tabeli sa šest osvojenih bodova iz 10 kola.