subota 04.07.2020.
18:59

Majstorija bivšeg igrača Mančester sitija.

EPA-EFE/SALVADOR SAS

Fudbaleri Selte dočekali su Betis u 34. kolu španske Primere, dugo su vodili, ali na kraju moraju da se zadovolje bodom, susret na "Balaidosu" završen je rezultatom 1:1 (1:0).

Do prednosti Selta stiže u 22. minutu, majstorija povratnika Nolita.

Bivši igrač Mančester sitija i Sevilje, koji se nedavno vratio u Vigu, maestralno je izveo slobodan udarac sa desne strane kaznenog prostora rivala. Primetio je da prva stativa nije dobro pokrivena i u situaciji kada su svi očekivai centaršut lukavo šutirao u bližu ugao i savladao Roblesa za 1:0.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, gosti iz Sevilje su zaigrali daleko bolje u nastavku, a u 68. minutu su tražili penal nakon što je iskusni Guardado pao u kaznenom prostoru domaćina.

Usledila je VAR provera, ali je na kraju uz pomoć video tehnologije procenjeno da nema materijala za najstrožu kaznu.

Ipak, u 79. minutu Betis stiže do izjednačenja, Fedal je zatresao mrežu rivala nakon centaršuta sa desne strane.

VAR je ponovo reagovao, ali ovoga puta presuda bila u korist "Verdiblankosa", 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, podela bodova u Vigu.

Selta sve dalje od opasne zone zahvaljujući sjajnim rezultatima u nastavku sezone, imaju 35 bodova, šest više od Majorke, koja je prva ispod crte, dok je Betis 13. sa tri boda više od današnjeg rivala.