nedelja 19.01.2020.
20:34

Domaćin imao dosta bolju igru.

EPA-EFE/MIGUEL TONA

Atletik Bilbao zabeležio četvrti remi zaredom, Vigo stigao do boda u Baskiji (1:1).

Prvim delom igre su u potpunosti dominirali domaćini.

Ređale su se šanse za Martineza i Alvareza u prvih desetak minuta, kasnije su pokušali Berčiče i Munain, ali je Ruben Blanko bio na nivou.

Injaki Vilijams prvi preti posle pauze, ali posle još jednog promašaja stiže kazna. Rafinja posle jedne od retkih kontri Viga upisuje gol, svoj drugi za Seltu ove sezone u Primeri. Gosti vode od 56. minuta.

Bilbao nastavlja sa pritiskom u nastavku. u 76. minutu Beltran igra rukom u svojih šesnaest metara. Sudija uz VAR pregled dosuđuje penal za domaćina, Raul Garsija ne greši - 1:1 76. minut.

Pred sam kraj Bilbao je mogao i do preokreta, ali šut Viljalibre blokira defanzivac Selte.