Primera - Pobeda Valjadolida posle preokreta, Selta tik iznad opasne zone, novajlija iz PL pocrveneo

nedelja 27.01.2019.
13:57

U okviru 21. kola španske Primere, ekipa Real Valjadolida slavila je kod kuće posle preokreta.

EPA-EFE/R. Garcia

Fudbaleri Valjadolida slavili su na stadionu "Hose Zorilja" sa 2:1 (0:1) protiv Selte iz Viga.

Igrao se 16. minut kada su gosti poveli, nije se sticao utisak da bi Valjadolid mogao da slavi.

Greška Mičela u odbrani, predao je loptu Bufalu, ovaj je dodao do Sista, a danski reprezentativac bez razmišljanja šutira sa ivice kaznenog prostora i efektno trese mrežu domaćina za 1:0.

Mogao je Valjadolid do izjednačenja u finišu prvog dela, Serhio Gvardiola je dobro tukao iz slobodnog udarca, ali je Ruben Blanko dobro intervenisao, te je sačuvao svoju mrežu.

U nastavku daleko bolja igra Valjadolida, a do izjednačenja stižu već u 56. minutu. Antonito je centrirao da desne strane, lopta je stigla do Plana, koji matira golmana Selte sa par metara za 1:1.

Trijumfom su fudbaleri Valjadolida skočili na 12. mesto na tabeli sa 25 bodova, dok je Selta ostala tik iznad opasne zone sa četiri boda manje, imaju jedan više od Raja, koji ima utakmicu manje, te bi do kraja kola ekipa iz Viga mogla da završi ispod crte.