Primera - Pobeda Valensije u Vigu nakon preokreta

subota 19.01.2019.
22:37

Fudbaleri Valensije slavili su na "Balaidosu" iako su nakon prvih 45 minuta bili u zaostatku.

EPA-EFE/Salvador Sas

"Slepi miševi" su slavili na gostovanju u Vigu rezultatom 1:2 (1:0) u okviru 20. kola španske Primere.

Poveli su domaći fudbaleri u 40. minutu, Mendez je izveo korner, a najbolji u skoku bio je Arauho, koji donosi prednost Selti.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a Valensija je u nastavku zaigrala daleko bolje.

Igrao se 71. minut, kada je 18-godišnji Feran Tores poravnao rezultat, Gaja je centrirao sa leve strane, odbrana je slabo izbila loptu, ona je pala pred Toresa, koji efektno matira Alvareza za 1:1.

Gosti dolaze i do preokreta u 84. minutu, odlična akcija iz auta, Gameiro beži po desnoj strani, proigrava Rodriga Morena, kojem je ostao lakši zadatak, sa par metara je samo poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Uspeli su gosti sa "Mestlje" da zadrže prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka, te su upisali nova tri boda.

Skočila je tako Valensija na sedmo mesto na tabeli sa 26 bodova, interesantno je da nakon 20 odigranih mečeva imaju gol razliku 19:18. Selta tik iznad opasne zone sa šest bodova manje od današnjeg rivala i dva više od Valjekana, koji je prvi ispod crte.