nedelja 16.10.2016.
22:34

U pretposlednjem susretu osmog kola španske Primere, Viljareal je ugostio Seltu iz Viga.

twitter.com/LaLiga

Slavili su domaći na "El Madrigalu" sa ubedljivih 5:0, gosti su delovali zaista nemoćno.

Dvostruki strelac je bio Sorijano, autogol je postigao Vas, a po jedan gol su postigli Bakambu i Trigeros.

Bivši igrač Sampdorije je načeo mrežu gostiju u osmom minutum. Trigeros je odlično zavrnuo loptu u kazneni prostor rivala, Sorijano je bio nemilosrdan.

Samo četiri minuta nakon toga katastrofalnu grešku odbrane sjajno koristi ponovo Sorijano. Italijan je odličnim udarcem lobovao golmana gostiju Alvareza.

Na odmor se otišlo sa 3:0 za domaće, kako je Sedrik Bakambu pronašao put do mreže rivala nakon jedne polukontre. Sve je bilo jasno, ostalo je da se u drugih 45 minuta razjasni samo kojim rezultatom će Viljareal savladati nokautiranu Seltu.

Agoniju gostiju iz Viga produbio je Danac Vas autogolom, na samom startu drugog dela igre. On je neoprezno regovao nakon jednog kornera za domaće, lopta ga je pogodila u nogu i odsela u mreži njegovog tima.

U 87. minutu je nakon jednog neopreznog starta Selta ostala i sa igračem manje, kako je Gomez dobio drugi žuti karton.

U drugom minutu nadokande, Trigeros postavlja konačnih 5:0. Najpre je Pato pogodio stativu glavom, da bi lopta stigla do španskog veziste koji je imao lak posao.

Golove pogledajte OVDE.

Viljareal je skočio na peto mesto na tabeli sa 16 bodova nakon osam kola, dok je Selta 12. sa 10 osvojenih bodova.