Primera - Penali presudili Sosijedadu!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 24. mart 2014.

• 23:51

Veoma neizvestan duel viđen je u Andaluziji, gde su snage odmerili Almerija i Real Sosijedad, a na krajusu se radovali domaći, konačan rezultat bio je 4:3.

Poslednji meč 29. kola španske Primere odigran je na stadionu 'Huegos Mediteraneos', a na njemu su ljubitelji fudbala u Almeriji mogli da uživaju u puno golova i dobrih poteza.

Pažnju na sebe privukao je i sudija, nekim spornim odlukama, pošto je Almeriji poništen čist pogodak u prvom delu igre, ali to, kako se kasnije ispostavilo, nije uticalo na konačni ishod meča.

Do prednosti na meču prvo stižu gosti, i to preko Karlosa Vele, koji je uspešno izveo jedanaesterac u 21. minutu. Svega osam minuta kasnije, rezultat poravnava Oskar Diaz, pa se sa 1:1 odlazi na odmor.

U nastavku ponovo Sosijedad dolazi do prednosti, a strelac je Agireče u 58. minutu, nakon čega Almerija pravi potpuni preokret, i to preko dva jedanaesterca. Za svega četiri minuta, dva puta je pogodio Verza, pa je u 70. minutu rezultat bio 3:2.

Činilo se da će ovo biti i konačan rezultat, ali tako nisu mislili fudbaleri dveju ekipa. Bergara poravnava rezultat u 85. minutu, a onda u nadoknadi vremena gol postiže i Hikam za 4:3. Ovo je inače bio prvi trijumf Almerije nad Sosijedadom u Primeri.