subota 30.11.2019.
18:15

Srpski golman nemoćan u baskijskom derbiju.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su na svom stadionu u San Sebastijanu protiv Eibara rezultatom 4:1 (1:1).

Poveli su u 25. minutu, strašan centaršut Odegarda i odlična reakcija Le Normana, koji glavom matira Dmitrovića za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije Eibar ipak poravnava rezultat, greška odbrane Sosijedada, Oreljana potom pogađa stativu, lopta se odbija do Inuija, on pronalazi Diopa, koji pronalazi put do mreže domaćina za 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo dva minuta igre u nastavku Ojarzabal vratio prednost domaćinu, odlično je uhvatio volej u kaznenom prostoru gostiju, Dmitrović ponovo nemoćan.

Već u 57. minutu Sosijedad stiže i do dva gola prednosti, Ljorente je pronašao Vilijan Žosea, odbrana gostiju je napravila lošu ofsajd zamku, Brazilac je pobegao i bez većih problema savladao Dmitrovića, srpski golman ponovo nije imao šanse.

Konačan rezultata postavio je Odegard fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 80. minutu, za ubedljiv trijumf Real Sosijedada u baskijskom derbiju.

Odlična ekipa iz San Sebastijana na četvrtom mestu na tabeli sa 26 bodova, Eibar nakon trećeg vezanog poraza 16. sa 11 bodova manje.