Primera - 'Nule' u Valensiji i Madridu, ludnica u Andaluziji!

• 01. februar 2014.

• 23:58

Subotnji deo programa 22. kola španske Primere okončan je onako kako je i počeo, goleadom. Između duela na "Kamp Nou" i "La Rosaledi" 'prazne puške' u Valensiji i predgrađu Madrida.

Goleada na "Kamp Nou" i poraz Barselone samo je bio uvertira za ono što su ljubitelji španskog fudbala imali prilike da vide u poslednjem meču subotnjeg dela programa 22. kola.

Između duela u Barseloni i Malagi igrane su dve utakmice ali su konačni rezultati bili dovoljan pokazatelj koliko su dueli u Valensiji i Madridu bili interesantni.

Levante i Rajo Valjekano odigrali su bez golova a istovetni rezultat viđen je u predgrađu Madrida gde je Hetafe dočekao Valjadolid. Duel u predgrađu španske prestonice vredan je pomena ljubiteljima fudbala u Srbiji samo zbog činjenice da su za gostujući tim igrala obojica srpskih internacionalaca, Stefan Mitrović i Antonio Rukavina.

"Vatromet" je usledio na derbi meču Andaluzije koji je zatvrio subotnji deo programa 22. kola španske Primere. Duel Malage i Sevilje nadomestio je sve ono što ljubitelji španskog fudbala nisu mogli da vide u Valensiji i Madridu.

Uzbuđenja su počela u 31. minutu susreta kada je Malaga nagrađena penalom a Duda prekinuo golgeterski post sa bele tačke.

Domaćin je na odmor otišao sa minimalnom prednošću a onda je na startu drugog dela usledio totalni preokret. Najpre je Baka poravnao na 1:1 u 49. minutu a Facio je 17. minuta kasnije glavom doneo prednost Sevilji!

Malaga se nije predavala pa je totalnom ofanzivom u poslednjih 25 minuta meča uspela da napravi preokret i slavi u derbiju Andaluzije.

Dva evrogola viđena su u 77. i 82. minutu a egzekutori su bili Garsija i Duda. Pobedonosni pogodak bio je delo Dude koji je iskoristio grešku defanzivca Sevilje da postavi konačni rezultat od 3:2 (1:0).