Primera - Nova pobeda Valensije!

nedelja 01.03.2015.
13:59

Današnji matine termin u Primeri bio je rezervisan za duel Valensije i Sosijedada na ''Mestalji''. Domaći nastavili pobednički niz.

Beta/AP Photo/Alberto Saiz

Ekipa Valensije dodatno je učvrstila svoju poziciju u vrhu tabele španske Primere i sada je već ozbiljno ugrozila Atletiko na trećem mestu.

U prvom nedeljnom susretu 25. kola, Valensija je pred svojim navijačima savladala Sosijedad sa 2-0 i sada ima isti broj bodova kao Atletiko, uz utakmicu više.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a drugi deo igre protekao je u znaku Pabla Pjatija, koji je postigao oba gola za pobedu Valensije.

To je učinio u razmaku od samo tri minuta, početkom drugog poluvremena. Goste je ''načeo'' u 53. minutu, da bi u 56. realizovao asistenciju Fegulija sa desne strane i postavio konačnih 2-0 za domaći tim.

Do kraja, u preostalih nešto više od pola sata, Sosijedad nije imao odgovor, Valensija je zadržala prednost i upisala svoj 16. trijumf od početka sezone.

Golove sa Mestalje možete da pogledate OVDE.