21:51

Sjajna partija ofanzivca na "San Mamesu".

EPA-EFE/Luis Tejido

Baskijci slavili sa ubedljivih 3:0, Iker Muniain uključen u svaki gol.

Atletik je već u sedamnaestom minutu vodio rezultatom 2:0 zahvaljujući golovima omalenog krila. Muniain prvo korisit asistenciju Raula Garsije u četvrtom minutu, da bi svoj drugi gol postigao uz dosta umeća. Sačekao je Muniain odbitak posle kornera a onda opalio po lopti sa nekih dvadesetak metara, Lopez je bio nemoćan na golu Espanjola.

Gosti stižu do gola u 33. minutu, ali je pogodak Bernarda poništen zbog ofsajda. Kasnije je imao šansu i Kampuzano, ali je Simon odlično reagovao.

U nastavku meča blaga inicijativa Espanjola, ali meč rešava ko drugi nego Iker Muniain. Kod prethodna dva gola je pokazao umeće, ali je za treći imao dosta sreće. Odbijala se lopta, krilo Bilbaa je jeste zahvatio, ali deluje da je ovo ipak autgol Gomeza u 79. minutu što postavlja i konačnih 3:0 za domaćina na "San Mamesu".