nedelja 11.02.2018.
13:59

Fudbaleri Sevilje slavili su na svom stadionu u okviru 23. kola španske Primere.

EPA/PACO PUENTES

Andalužani su na svom "Sančes Pishunu" ugostili novajliju u ligi, ekipu Đirone, na kraju su slavili sa minimalnih 1:0 (0:0).

Sve je moglo da bude drugačije da je Adaj iskoristio kolosalnu šansu u 41. minutu.

Gosti su dobili jedanaesterac, Adaj je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac sa kreča ukrotio Serhio Riko.

Gosti su bili bolji rival u prvih 45 minuta, ali su na samom startu drugog dela igre kapitulirali.

Sarabija je odlično proleteo kroz odbranu i jedan dubinski pas lukavo, prebacivši golmana protivnika, pretvorio u pogodak.

Uspela je Sevilja da uvede utakmicu u željeni ritam, imao je Sarabija novu šansu u 69. minutu, ali je odbrana sastava iz Katalonije uspela da izblokira njegov udarac.

Riko je na kraju bio i heroj Sevilje, nakon odbranjenog jedanaesterca pred kraj prvog dela igre, u 84. minutu je sjajno intervenisao, nakon što je Espinosa pripretio glavom iz izgledne pozicije.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Sevilja je osvojila tri boda na svom stadionu i sada se nalazi na šestom mestu na tabeli sa 36 bodova. Đirona deveta, sa pet bodova manje.